حمیدرضا احراری

کارآفرین و توسعه دهنده کسب و کار

مشاور ارشد مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مربی و منتور رشد و یکپارچگی

حمیدرضا احراری

کارآفرین و توسعه دهنده کسب و کار

مشاور ارشد مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مربی و منتور رشد و یکپارچگی

نوشته بلاگ

Shell، همچنان پیشتاز! آخرین محصولات و دستاوردهای Shell در بازار روغن و فیلتر

مرداد ۵, ۱۳۹۹ عمومی

شرکت Shell هر ساله اهالی صنعت ماشین آلات سنگین و ماشین های باری را دعوت می کند تا از آخرین محصولات روانکار خود در زمینه موتورهای دیزل رونمایی کند. سال گذشته، یک رونمایی تمام عیار برگزار گردید، رونمایی از آخرین محصولات این شرکت در تطابق با استانداردهای کیفی جدید روغن، CK-4 و FA-4. درکنار این محصول شرکت Shell از محصولاتی دیگری نیز نظیر رونمایی کرد:

روغن SHELL ROTELLA T6 Multi-Vehicle 5W-30

انتظار زیادی است که یک روغن برای تمامی نیاز های یک ناوگان متنوع شامل وانت های سنگین بنزینی، خودروهای باری جاده ای و ماشین آلات سنگین خارج جاده عمرانی پاسخگو باشد. همین انتظار زیاد، برگ برنده آخرین محصول شرکت Shell که یک روغن چند منظوره به نام ROTELLA T6 با درجه گرانروی ۵W-30 بوده است. این روغن بطور همزمان با استانداردهای کیفی CK-4 برای موتورهای دیزل و SN برای موتورهای بنزینی ارائه میشود. به عقیده مدیران این شرکت روغن های مخصوص موتورهای دیزل نسبت به روغن موتورهای بنزینی از افزودنی های بیشتر و متنوع تری برخوردار هستند. در مقابل، فسفر که یک عنصر اصلی افزودنی برای جلوگیری از سایش و فرسایش در موتورهای دیزل محسوب میشود، برای منبع کاتالیست به کار رفته در خودروهای بنزینی مضر میباشد. ابداع Shell در این بین، کاهش سطح افزودنی فسفر و استفاده از افزودنی های ضد سایش دیگر بوده است، به این ترتیب خاصیت دوگانه روغن موتور جدید حفظ شده و ارتقاء پیدا کرده است.

مایع تصحیح کننده ROTELLA ELC

مایعات خنک کننده بطور روزمره نیاز به سر ریز دارند، زیرا بسته به شرایط حرارتی و کارکرد موتور امکان تبخیر مایع خنک کننده بطور دائم وجود دارد. در یک شرکت با ناوگان ماشین آلات گسترده که تعداد زیادی راننده و کاربر بر روی هر دستگاه یا خودرو باری کار میکنند امکان آلوده شدن مایع خنک کننده نیز افزایش می یابد. برای مقابله با این تهدیدات، مایع تصحیح کننده ROTELLA ELC سطح افزودنی های ضد خورندگی را تنظیم و تصحیح میکند تا سیستم خنک کننده و سیستم های مکانیکی موتور کارایی خود را حفظ کنند. از این مایع همچنین برای تبدیل سیستم خنک کننده به Shell Rotella ELC در موقعیت هایی که امکان تخلیه کامل سیستم به هر دلیل وجود نداشته باشد، نیز میتوان استفاده نمود.

فیلتر های روغن مخصوص سیستم DEF

در ماشین آلات و خودروهای باری مدرن استفاده از سیستم DEF (مایع گازهای خروجی) برای کاهش آلایندگی هر روز رایج تر میشود. به همین دلیل شرکت Shell اقدام به توزیع مایع DEF در ظرف های ۲.۵ لیتری با برنده ROTELLA در بازار خرده فروشی کرده است. درکنار این محصول، فیلتر های مخصوص این سیستم در طیف کاملی از ابعاد مختلف برای خودروهای باری و ماشین آلات عمرانی را به بازار عرضه کرده است. این سبد کامل ۹۹ درصد نیاز بازار را پوشش میدهد.

اخذ تاییدیه تطابق با موتور های FORD

در ماه سپتامبر، شرکت Shell همچنین اعلام کرد که برای سه محصول جدید خود با سطح کیفی CK-4 مورد استفاده در خودروهای سنگین دیزلی، موفق به اخذ تاییدیه از شرکت فورد شده است. T4 با درجه گرانروی ۱۵W-40با محافظت سه گانه، T5 با درجه گرانروی ۱۰W-30 با مخطوط سینتتیک، T6 با درجه گرانروی ۵W-40 تمام سینتتیک از جمله این محصولات هستند

ترجمه: حمیدرضا احراری

درج دیدگاه