حمیدرضا احراری

کارآفرین و توسعه دهنده کسب و کار

مشاور ارشد مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مربی و منتور رشد و یکپارچگی

حمیدرضا احراری

کارآفرین و توسعه دهنده کسب و کار

مشاور ارشد مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مربی و منتور رشد و یکپارچگی

نوشته بلاگ

یک پیام دریافتی از موتور دستگاهتان! – معرفی و بررسی درپوش هوشمند موتور PERKINS

مرداد ۵, ۱۳۹۹ عمومی

C:\Users\ahrari\Desktop\درپوش هوشمند\تصاویر\Perkins-SmartCap-on-engine-copy-1200x675.jpeg

تصور کنید صدای زنگ گوشی تلفن همراهتان به صدا در بیاید و وقتی به صفحه آن نگاه می کنید نام درپوش محل سرریز روغن موتور را ببینید که تماس گرفته تا به شما زمان تعویض روغن موتور دستگاه یا ماشین باریتان را یادآوری کند! پرکینز به تازگی از عملی شدن این ایده در کارخانه مرکزی اش خبر داده است. این شرکت اخیراً از این دستاورد به عنوان اولین گام در مسیر همراه کردن موتورهای دیزل با سیستم های تلماتیک رونمایی کرده است. برخلاف بسیاری از سیستم های مدیریت از راه دور ناوگان که باید برای راه اندازی و نصبشان بر روی هر دستگاه حداقل ۲۰۰ دلار و برای سرویس های دریافتی هزینه های دوره ای پرداخت شود، این درپوش با هزینه راه اندازی ۵۰ دلار و پشتیبانی رایگان ارائه شده است.

C:\Users\ahrari\Desktop\درپوش هوشمند\تصاویر\CM20180305-42842-54271.jpg

این درپوش بلحاظ ظاهری کاملاً مشابه درپوش های معمولی است اما در داخل آن یک سنسور و یک باطری تعبیه شده است. سنسور، روشن بودن موتور را تشخیص می دهد و سیگنالی را از طریق بلوتوث به تلفن همراه کاربر یا راننده ارسال می کند. اپ پرکینز با نام Myengine این اطلاعات را در خود ذخیره می کند. وقتی بر اساس زمانبندی تعریف شده در این اپ، به سرویس های دوره ای نزدیک می شوید، پیامی مبنی بر انجام این سرویس ها برای کاربر نمایش داده می شود. بر روی درپوش یک کد QR حک شده است که کاربر یا راننده می تواند به وسیله تلفن همراه خود آن را اسکن کند تا شماره منحصر بفرد آن درپوش را بخواند. بوسیله این کد می توان سیستم را راه اندازی نمود تا از آن به بعد از طریق اپ به ساعت کار، محل دقیق دستگاه، یادآور های سرویس و سوابق سرویس دسترسی حاصل شود. همچنین اطلاعات قطعات و اقلام مصرفی نیز از طریق اپ قابل دسترسی است.

درپوش هوشمند در سه اندازه ساخته می شود که با تمام موتورهای پرکینز سازگار است. فرقی نمی کند موتور مکانیکی یا برقی باشد، از یک موتور ۲۵ تا ۲۷۰ اسب بخار و فارغ از اینکه موتور ساخته شده در ۲۰ سال قبل باشد یا به تازگی تولید شده باشد می توان از این درپوش استفاده نمود.

فروش این درپوش فعلاً تنها از طریق نمایندگان انجام می شود اما به گفته یان بردفورد، مدیر تولید قطعات پرکینز، این شرکت در حال برنامه ریزی برای ارائه آن به همراه موتور های خود به صورت استاندارد است. استراتژی پرکینز برای قیمت گذاری هم مانند هر ابداع دیگری در ابتدا سودآوری چندان نیست، بلکه هدف بیشتر حضور در بازار و معرفی تعهد این شرکت به تلفیق تکنولوژی با صنعت موتورهای دیزل است.

این ابداع موفق شد جایزه ادیسون که هر ساله به برترین های خدمات و محصولات ابداعی تعلق می گیرد را به خود اختصاص دهد. بنیاد ادیسون در ۳۱ امین دوره جوایز خود این ابداع را شایسته تندیس طلای خود دانست، یکی از بزرگترین دستاوردهایی که یک شرکت می تواند در افق های خود ببیند. مدیر بازاریابی شرکت پرکینز در زمان دریافت این جایزه گفت: “این موفقیت باعث افتخار ما است. من این جایزه را به نمایندگی از تیم همراهی پرکینز که بیش از ۸۵ سال سابقه فعالیت دارند دریافت می کنم. در تمامی این مدت تلاش ما این بوده است که با ابداعات خود ارزش های جدیدی را برای مشتریان خود خلق کنیم.”

C:\Users\ahrari\Desktop\درپوش هوشمند\تصاویر\138070_cm201804121825946240_113043.jpg

 

درج دیدگاه