حمیدرضا احراری

کارآفرین و توسعه دهنده کسب و کار

مشاور ارشد مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مربی و منتور رشد و یکپارچگی

حمیدرضا احراری

کارآفرین و توسعه دهنده کسب و کار

مشاور ارشد مدیریت دارایی‌های فیزیکی

مربی و منتور رشد و یکپارچگی

نوشته بلاگ

پیوند دهنده قدرت، سرعت و دقت! – معرفی سیستم دستیار بار ارتقاء یافته در لودرهای ولوو

مرداد ۴, ۱۳۹۹ عمومی

ترجمه : رسول خدیبی

سیستم دستیار بار (Load Assist) به کاربران لودر های چرخ لاستیکی Volvo این اجازه را می دهد که در حین حرکت وزن بار باکت را تحت نظر داشته باشند.

Volvo Operator

ارتقا ایمنی در سیستم توزین حین بارگیری که بر روی ماشین آلات راهسازی شرکت ولو استفاده شده است این امکان را فراهم ساخته تا میزان بارگیری با دقت ۱ % ± روی هر بارگیری باکت هنگامی که ماشین در حال حرکت است به طور لحظه به لحظه روی نمایشگر دستیار بار قابل مشاهده باشد.

شرکت ولو قبلاً این سیستم کمکی را بر روی لودر های سری L110 H و L260 H خود بکار برده بود. در نسخه جدید که همراه با پلتفرم اندروید ارائه شده است، کاربر قادر است اطلاعات لحظه به لحظه از میزان بار داخل باکت را با دقت ۱%± بر روی نمایشگر مشاهده کند .

آقای اریک یومانس، مدیر تولید لودر های چرخ لاستیکی شرکت ماشین آلات راهسازی ولو می گوید: ” سیستم کمکی توزین بار با نمایش اطلاعات مربوطه روی نمایشگر سطح بالایی از دقت را درجهت افزایش و بهبود بهره وری در اختیار کاربر قرار قرار می دهد. همچنین به کمک این سیستم حالت بارگیری بیش از اندازه (OVER – LOADING) و بارگیری کمتر از تراز باکت که به بارگیری مجدد و افزایش مدت زمان انتظار منجر می گردد، کمتر اتفاق می افتد.”

اطلاعات لحظه به لحظه

دستیار بار حالت دینامیکی دارد. بدین معنی که کاربر لودر چرخ لاستیکی در حین حرکت لودر قادر خواهد بود وزن بار روی باکت را بطور برخط مشاهده کند.

C:\Users\ahrari\Desktop\Volvo_load_assist.57f55c405d3c3.jpg

شرکت ولو با بکار گیری سیستم نمایشگر کمکی راهبری دستگاه همراه با نمایشگر گرافیکی موقعیت کاری کاربر را قادر کرده است به این اطلاعات بصورت لحظه به لحظه دسترسی پیدا کند. این سیستم با استفاده از یک نمایشگر گرافیکی ۱۰ اینچی با رزلوشن بالا و سیستم صفحه لمسی مجهز شده که همچنین قابلیت اتصال و کار با اپلیکشن نمایشگر توزین بار را دارد که همه اطلاعات دریافتی از سنسور های موقعیت و سنسور های فشار را ذخیره می کند .

با استفاده از این سیستم ها کاربر می تواند بروی روند و پیشرفت بارگیری دستگاه نظارت لحظه به لحظه داشته باشد. سیستم دینامیکی دستیار بار، میزان بار روی باکت را اندازه گیری می کند تا هر گونه اختلال در گردش کاری دستگاه را از بین ببرد.

نمودارهای گرافیکی رنگی داخل نمایشگر به کاربر کمک می کند تا میزان تناژ بار روی باکت لودر، میزان تناژی که تا آن لحظه بارگیری کرده و میزان تناژی که هنوز باید بارگیری کند را بطور گرافیکی مشاهده نماید. بدینوسیله، کاربر در هر لحظه دید بهتری نسبت به میزان کار انجام شده و زمانبندی صحیح برای ادامه انجام کار خواهد داشت.

سایر موارد کلیدی ارتقاء یافته در سیستم جدید دستیار بار:

علاوه بر افزایش دقت عملیات بارگیری تا اندازه ±۱% , دیگر امکانات این سیستم هم ارتقاء یافته اند که شامل موارد زیر می باشد:

  • رابط های جدید برای آسانتر و ساده تر کردن کالیبراسیون های روزانه
  • منو های قابل انتخاب جدید در نمایشگر که به کاربر این امکان مشاهده همزمان اطلاعات توزین بار و تصویر دوربین عقب را می دهد.
  • با استفاده از ویژگی مرتب سازی و طبقه بندی A – Z می توان لیست های سازماندهی شده همانند لیست مشتری ها و دستور کار ها و اهداف ساده تر را ایجاد کرد.
  • نمایشگر توزین بار می تواند میزان توزین بار را به دو واحد انگلیسی پوند و متریک تن نمایش دهد.
  • عملکرد جدید اتصال به اندروید، این اجازه را می دهد تا نرم افزار را از راه دور دانلود کرد.
  • با استفاده از سیستم کمک راهبر ولوو اطلاعات برای سیستم پردازش خودکار اطلاعات راه دور CARE – TRACK فرستاده می شود با دادن اطلاعات دستگاه دسترسی از راه دور به ماشین برقرار می شود. به این وسیله کارآیی و عملکرد مدیریت از طریق تعیین مناطق و فرصتها برای بهبود بهره وری و کاهش هزینه ها افزایش می یابد.

 

درج دیدگاه